بدنه ماشین لباسشویی برق دارد

برق گرفتگی از ماشین لباسشویی یا سایر لوازم برقی خانگی

یک شوک الکتریکی خفیف ممکن است جدی گرفته نشود ، ولی می تواند با کشیدن کل ولتاژ برق در یک لحظه به نوبه ی خودش کشنده باشد-پس هیچ وقت از لوازم برقی ای که شما از آن ها شوک الکتریکی میگیرید استفاده ننمایید. سریعا آن را از برق خارج نمایید.دلیل اینکه ماشین لباسشویی شما یا هر لوازم برقی خانگیتان شوک الکتریکی(برق دارد) به شما می دهد ،  این است که درست به زمین وصل نشده است.

همه ی وسایل بزرگ برقی باید به زمین با رعایت نکات ایمنی متصل گردند. سیمی که از زمین رد می شود از داخل کابل اصلی به پریز برق میرود. اگر این اتصال در هر نقطه ای گسسته بشود ، کابل ، پریز و آنگاه شما شوک الکتریکی خفیفی را حس  می کنید.

این شوک نسبتا خفیف الکترونیکی می تواند یکجور دیگر هم اتفاق بیافتد اگر ماشین لباسشویی سیم زمینی اش قطع شده باشد. نیازی نیست چیز هایی که گفتم را خوب متوجه بشوید. در ادامه برایتان برق گرفتگی لوازم برقی خانگی را مفصلا شرح می دهم.

ماشین لباسشویی

حالا چطور این برق گرفتگی ماشین لباسشویی را از بین ببریم

لوازم برقی خانگی باید به درستی به زمین وصل بشوند پس راه حل اینجاست که چرا اینگونه نیست.در اینجا چیزهای کلی که باید بررسی کنید را آورده ایم.

پریز برق

اولین چیزی که باید به آن شک کنید پریز برق است. برای مثال سعی کنید ماشین لباسشوییتان را به پریزهای مختلفی بزنید ، اگر دیگر برق ندارد پس میفهمید مشکل از اینجاست.

سیم رابط

اگر از سیم رابط برای اتصال وسیله استفاده کردید ، آن را جدا کنید و وسیله را مستقیما به پریز بزنید تا ببینید مشکل از اینجاست یا خیر.

تبدیل سر پریز

همچنین شما عزیزان می توانید جهت تعمیرات انواع برند ماشین لباسشویی از جمله تعمیرات ماشین لباسشویی دوو خود با تعمیرگاه دوو تک سرویس بعنوان نمایندگی تعمیرات دوو تماس حاصل فرمایید.

منبع: https://www.whitegoodshelp.co.uk/electric-shocks-from-washing-machine-or-other-appliances/

برچسب ها : ,

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.