آشنایی با کاربردهای پکیج دیواری

امروزه برای گرم کردن یا خنک کردن محیط داخلی ساختمان ها از تجهیزات مختلفی استفاده می شود و یکی از این وسایل، انواع پکیج و سیستم های تهویه مطبوع گرمایشی و سرمایشی می باشند که طبیعتا هر یک دارای انواع مختلفی بوده که ویژگی های متفاوتی را نیز شامل می شوند. ضروری است که ضمن توجه به شرایط و محیط، نسب به خریداری این تجهیزات اقدام شود. اگر می خواهید اطلاعات بیشتر و جامع تری در خصوص سیستم های تهویه ی مطبوع و کاربرد های آنها داشته باشید و همچنین نکاتی را در ارتباط با تنظیم و افزایش عمکرد دستگاه های نظیر پکیج بدانید، در ادامه ی این مطلب از سری مقالات سایت تعمیرگاه دوو تک سرویس با ما همراه شوید.

به طور کلی سیستم های تهویه مطبوع به این صورت طراحی شده اند که در فصول مختلف سال بتوان از آن ها استفاده کرد و در واقع دارای کاربرد های مختلفی می باشند. پکیج دیواری منزل یا محل کار شما از دو قسمت تشکیل شده که یک بخش مربوط به سیستم شوفاژ و بخش دیگرتامین کننده ی آب گرم مصرفی است؛ پس با این حساب این دستگاه به صورت دو منظوره طراحی شده و مورد استفاده قرار گرفته است.

پکیج دیواری

  1. گرم کردن محیط داخلی: در فصول سرد سال، سیستم تهویه مطبوع به شما کمک می کند تا گرمای مورد نیاز برای منزلتان را تامین کنید. اساس کار پکیج دیواری به این صورت می باشد که آب گرم از طریق لوله ها به شوفاژ داخل اتاق ها منتقل می شود و در محفظه ی داخلی رادیاتور شوفاژ جریان پیدا کرده و زمانی که شما دستگاه را روشن نمایید، گرما به محیط انتقال پیدا خواهد کرد.
  2. تامین آب گرم مصرفی: یکی از مهم ترین کاربرد های پکیج ها گرم کردن آب می باشد. در گذشته از آبگرم کن ها استفاده می شد که مشکلات خاص خودش را داشت اما امروز انواع پکیج با ظاهری جدید، طراحی حرفه ای تر و برخورداری از تکنولوژی های روز جایگزین آب گرم کن های قدیمی شده اند و با استفاده از ان ها می توانید در هر زمانی از آب گرم بهره مند شوید. از دیگر کاربرد های سیستم های تهویه مطبوع می توان به ایجاد هوای سرد در فصول گرم سال اشاره کرد که با بسته شدن شیر ها و خاموش شدن سیستم گرمادهی این قابلیت فعال می شود.

تجهیزات پکیج و سیستم تهویه مطبوع چه مزایایی دارند؟

پکیج ها و سیستم های تهویه ی مطبوع در واقع یک دستگاه چند کاره می باشند که کاربرد های مختلفی را در اختیار شما قرار می دهند و به عبارتی از خرید چند دستگاه بی نیاز مختلف بی نیاز خواهید شد. اگر شما در منزل یا محل کارتان فضای کمی دارید، استفاده ی از پکیج های دیواری گزینه ای بسیار مناسب و انتخابی مدرن و امروزی می باشد. انواع پکیج دیواری در مقایسه با تجهیزات قدیمی، راندمان و عملکرد بهتری دارند و علاوه بر مصرف انرژی پایین تر این دستگاه ها، باعث می شوند تا هزینه های جانبی کمتری را برای شما به همراه داشته باشند.

توجه داشته باشید که برای استفاده از حداکثر راندمان این گونه وسایل نیاز است که در هنگام نصب و راه اندازی آن ها و همچنین تنظیم پکیج دیواری به نکات ضروری در مورد نصب استاندارد این دستگاه دقت شود و همچنین بهتر است نصب چنین وسایلی را به متخصصان و نیروی های با تجربه ی تعمیرگاه مجاز تعمیر و نصب پکیج دیواری بسپارید؛ زیرا هر گونه بی احتیاطی و بی دقتی در نصب این تجهیزات ممکن است باعث آتش سوزی شده و یا خطرات دیگری را به همراه داشته باشد. برای برخورداری از سرویس های ویژه با مجموعه ی دوو تک سرویس تماس بگیرید.

Rate this post